XVIII. kerületi Diáksport 

hivatalos oldala

 

Szabályok:     /Minden egyéb kérdésben a Kosárlabda Szabálykönyv az iránymutató./

  • A játékidő 2 x 12 perc futó órával, 1 perces szünetekkel. Döntetlen esetén 4 perc hosszabbítás.
  • Mérkőzésenként 12 játékos szerepeltethető.
  • Csere végig az általános kosárlabda szabályok szerint.
  • Védekezési kötöttség nincs.

Időkérés:        Félidőnként 1 alkalommal 30 mp. csapatonként. (Holtidő)

 

 

Speciális szabályok a kerületi II. korcsoport versenyén:

  • Kosárlabda pálya méreten van a játék.
  • Játékidő 2 x 10 perc futóóra.
  • Csapatlétszám: 5 fő játszik és a cserék. /számozott mezekben legyenek/
  • Minipalánk magassága 260 cm.
  • A dobás közbeni személyi hiba esetén 1 büntető dobás van, amely 2 pontot ér. A büntető dobás távolsága 2 méter.
  • Félidőben büntető dobás van minden jegyzőkönyvbe beírt játékosnak. Egy dobása van mindenkinek, amely hozzáadódik az eredményhez.
  • Kétszer indulás szabálytalan.
  • Megindulásnál a labdát első lépésre le kell ütni.
  • Védekezésben a labdás játékos szoros védése van.
  • Nincs területvédelem és vegyes védekezés. Nincs elzárás és tilos minden formájában a védők mozgásának akadályozása.

 

II. korcsoport LÁNY

 

A verseny helye:        Csontváry Általános Iskola

A verseny ideje:         2020. március

RÉSZTVEVŐK (4)

1.  Brassó

2.  Csontváry

3.  Kastélydombi

4.  Gulner

 

 

PROGRAM

 

III. 18.

III. 25.

1430

1 – 2

2 – 3

1500

3 – 4

1 – 3

1530

1 – 4

2 – 4

1600

 

eredményhirdetés

 


 

III. korcsoport LÁNY

 

A verseny helye:        Csontváry Általános Iskola

A verseny ideje:         2020. január

RÉSZTVEVŐK (5)

1.  Gloriett

2.  Kassa

3.  Brassó

4.  Csontváry

5.  Kastélydombi

 

PROGRAM

2019.

I. 15.

I. 22.

1430

1 – 2

1 – 3

1500

3 – 4

4 – 5

1530

2 – 5

2 – 3

1600

1 – 4

1 – 5

1630

3 – 5

2 – 4

 

 

eredményhirdetés

 


 

IV. korcsoport LÁNY

 

A verseny helye:        Csontváry Általános Iskola

A verseny ideje:         2019. november, december

RÉSZTVEVŐK (8)

„A” csoport

„B” csoport

1.  Brassó

1. Vajk

2.  Csontváry

2. Gloriett

3.  Kassa

3. Táncsics

4.  Szenczi

4. Kandó

 

PROGRAM

2019.

XI. 20.

XI. 27.

XII. 4.

XII. 11.

1430

A 1 – 2

A 1 – 3

A 1 – 4

A/I. – B/II.

1500

A 3 – 4

A 2 – 4

A 2 – 3

B/I. – A/II.

1530

B 1 – 2

B 1 – 3

B 1 – 4

3. helyért

1600

B 3 – 4

B 2 – 4

B 2 – 3

döntő

1630

 

 

 

eredményhirdetés

 



III. korcsoport FIÚ

 

A verseny helye:        Vajk-sziget Általános Iskola

A verseny ideje:         2020. január, február

RÉSZTVEVŐK (6)

„A” csoport

„B” csoport

1.  Táncsics

1.  Vajk

2.  Gloriett

2.  Kassa

3.  Szent Lőrinc

3.  Brassó

 

 

PROGRAM

2019.

I. 29.

II. 5.

II. 12.

1400

A 1 – 2

B 1 – 2

A/I. – B/II.

1430

A 2 – 3

B 2 – 3

B/I. – A/II.

1500

A 3 – 1

B 3 – 1

3. helyért

1530

 

 

döntő

1600

 

 

eredményhirdetés

 



 IV. korcsoport FIÚ

 

A verseny helye:        Pestszentlőrinci Német Nemzetiségi Általános Iskola (Piros iskola)

A verseny ideje:         2019. november, december

RÉSZTVEVŐK (9)

„A” csoport

„B” csoport

„C” csoport

1.  Brassó

1.  Kondor Béla

1.  Kandó

2.  Gloriett

2.  Szent Lőrinc

2.  Piros

3.  Szenczi

3.  Vajk

3.  Kassa

 

PROGRAM

2019.

XI. 5.

XI. 12.

XI. 19.

XI. 26.

XII. 3.

1420

A 1 – 2

B 1 – 2

C 1 – 2

A/I. – B/II.

α

α – β

1450

A 2 – 3

B 2 – 3

C 2 – 3

B/I. – C/II.

β

β – γ

1520

A 3 – 1

B 1 – 3

C 1 – 3

C/I. – A/II.

γ

γ – α

1550

 

 

 

 

eredményhirdetés


Copyright © 2013. XVIII. kerületi Diáksport.